„Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypadła w tym roku w czwartek, 7 czerwca. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Zdzisława Burego o godzinie 10:30. Po uroczystej Eucharystii rozpoczęła się Procesja Eucharystyczna do Czterech Ołtarzy z wizerunkiem Czterech Ewangelistów. Wyszykowane Stoły Eucharystyczne, będące dziełem zaangażowania gromieckiej wspólnoty parafialnej, zlokalizowano tradycyjnie przy bramie kościelnej, przy zbiegu ulic Chopina i Moniuszki, przy dawnej Kaplicy Mszalnej i przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Stwosza i Traugutta. W procesyjnej modlitwie i podniosłym śpiewie uczestniczyli zebrani mieszkańcy, w tym: Służba Liturgiczna, Schola „Laus Deo”, Koło Gospodyń Wiejskich, Górnicy i Strażacy w odświętnych strojach, asysty feretronów i sztandarów, dzieci pierwszokomunijne i najmłodsi parafianie – chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki, które drogę obsypywały kwiatami. W tym roku Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą, dzięki czemu wielu parafian mogło uczestniczyć w tym pięknym święcie. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania pięknych ołtarzy, udekorowali swoje domy i obejścia oraz pobożnie włączyli się w obchody tego wspaniałego święta będącego wyznaniem naszej wiary.

R.L