Gromiec, ul. Traugutta, 32-590 Libiąż

ozdoba-do-tytulu

Schola „Laus Deo”

ozdoba-do-tytulu-strona-prawa
Logo Schola Laus Deo

Na początku lipca 2021 roku w naszej gromieckiej parafii reaktywowana została scholka dziecięco – młodzieżowa. Szybko pojawiła się grupa wrażliwych muzycznie dziewcząt młodszych i starszych, które swoim pięknym śpiewem pragną się modlić. Opiekunem grupy jest pan organista Radosław Lelito.

Próby naszej scholki odbywają się w soboty o godz. 15:00, (czasem o godz. 17:00 – jeśli taka jest potrzeba).

Naszą scholę można usłyszeć na niedzielnej sumie o godz 10:30 oraz uroczystościach parafialnych. Czasem śpiewamy także na Mszy Świętej porannej o godz. 8:00, by również parafianie przychodzący na to nabożeństwo mogli poznać działanie scholki.

Nazwa wybrana przez scholistki jest nieprzypadkowa – „LAUS DEO” co oznacza „Chwalić Boga”. Śpiewamy pieśni liturgiczne z towarzyszeniem organów oraz piosenki oazowe z akompaniamentem gitary.
Pragniemy, by schola była grupą dobrych przyjaciół, gdzie oprócz wspólnego muzykowania znajdzie się również czas na rozmowy i wycieczki, służące pogłębieniu więzi i wiary.

Zapraszamy WSZYSTKICH – dzieci, młodzież bez ograniczeń wiekowych na próby w soboty o godzinie 15:00 w naszym kościele na chórze. Wszelkie informacje można uzyskać u pana organisty lub na Facebookowej stronie Scholki „Laus Deo” https://www.facebook.com/Schola-Laus-Deo-103273695370718. Tutaj można się przekonać jaka utalentowana i oddana swojej parafii jest gromiecka młodzież.
Wszystkich Parafian zachęcamy do polubienia naszej strony oraz towarzyszeniu nam w śpiewie na mszach świętych.

Szczęść Boże!