Historia budowy kościoła

Dnia 26 maja 2009 roku o godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste poświęcenie placu przy ulicy Traugutta, pod budowę nowego Kościoła, pod wezwaniem

Matki Bożej Różańcowej w Gromcu.

Msza Święta została odprawiona przez Jego Eminencję

ks. Kardynał Stanisław Dziwisza.

Prace przy budowie kościoła rozpoczęliśmy w połowie kwietnia 2010 roku. Na tym etapie nie byliśmy już w stanie prowadzić ich systemem gospodarczym. Musieliśmy zatrudnić firmę z Chrzanowa pana inżyniera Wojciecha Ochmana, aby w połowie września skończyć budowę wieży.
Od sierpnia prace prowadzi firma pana Kościelnego ze Śląska, która kładzie więźbę na kościele, a następnie ma pokryć dach dachówką „karpiówką” w liczbie 70 tysięcy. Prace powinny zostać zakończone pod koniec października i wtedy będziemy się cieszyć kościołem w surowym stanie.
Parafianie nieustannie modlą się za ofiarodawców i proszą Pana Boga o dobrą pogodę, która z pewnością pomoże przy budowie świątyni.