Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi – Boże Narodzenie A.D. 2022

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi” – słowa tej pięknej polskiej kolędy wybrzmiały uroczyście na rozpoczęcie mszy Pasterskiej rozpoczynającej niezwykły okres Narodzenia Zbawiciela Syna Bożego Jezusa, która objawia się wszystkim wierzącym . Obchody misterium Narodzenia Pańskiego rozpoczęły się uroczystą mszą Pasterską sprawowaną o godzinie 22:00.

Przygotowując się do tego podniosłego wydarzenia w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie prafianie oczekując na przyjście Pana odmawiali codziennie przed mszą świętą Nowennę do Dzięciątka Jezus.

Oprócz przygotowania duchowego zadbano o piękny wystrój naszej świątyni. Dzięki staraniu Pana Kościelnego, służby liturgicznej oraz pomocy parafian w kościele pojawiły się pięknie oświetlone choinki, a przed ołtarzem pojawiła się tradycyjna bożonarodzeniowa szopka. Świąteczną atmosferę podkreśliły także kolędy i pastorałki, przygotowane przez parafialną Scholę Laus Deo – w tym roku również z towarzyszeniem skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu.

W dzień Bożego Narodzenia podczas uroczystej mszy świętej ksiądz proboszcz Zdzisław Bury przytoczył biblijne wydarzenia poprzedzające narodziny naszego Zbawcy. Podkreślił także obecność pośród nas Mesjasza we wcielonym Słowie.

Na zakończenie podniosłej liturgii mszy pasterskiej i pozostałych mszy świętych w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, ksiądz dziekan złożył wszystkim parafianom i gościom serdeczne życzenia: obfitości łask Bożych, jakie przynosi ze sobą nowonarodzony Jezus – wyczekiwany Mesjasz: wolności od grzechu, pokoju i błogosławieństwa bożego na zbliżający się, 2023 rok.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy swoim zaangażowaniem, obecnością i modlitwą przyczynili się do pięknego przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

R.L.