Uroczysty dzień Komunii

14 maja zgodnie z tradycją wspólnota Parafii Gromiec świętowała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku poraz pierwszy jedenaścioro dzieci z klasy trzeciej przyjęło do Serca Pana Jezusa.

Sakramentu udzielił Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bury. W uroczystym kazaniu szczególne znaczenie Komunii Świętej. Zwrócił uwagę jak ważna jest rola rodzica w wychowaniu dziecka.

Nasza parafialna świątynia została na dzień Komunii pięknie udekorowana przez rodziców trzecioklasistów. W trakcie liturgii dzieci pierwszokomunijne czynnie włączały się w Eucharystię podczas czytań mszalnych, śpiewania psalmu responsoryjnego, modlitwy wiernych, oraz procesji z darami.

Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości dzieci podziękowały swoim Rodzicom, Księdzu Proboszczowi, Pani Katechetce i Nauczycielom. Za trud przygotowania również podziękowali rodzice.

Życzymy, aby dzień, w którym pełni zjednoczyliście się z Panem Bogiem na zawsze rozpalił w waszych sercach miłość do Najświętszego Sakramentu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania i przeżycia tej wyjątkowej uroczystości.

R.L.

fot. Joanna Sadulska – Puch