Uroczystości ku czci św. Barbary w Gromcu

Św. Barbara żyła w III wieku n.e w mieście Heliopolis. Mimo iż otaczał ją świat pogański, nie utożsamiała się z nim, ale w Jezusie Chrystusie znalała prawdę, którą nadała sens jej życiu. Wspócześnie jest patronką trudnej i niebezpiecznej pracy, dlatego za Jej wstawienictwem modlimy się o o Boże Błogosławieństwo dla Braci Górniczej, opiekę dla tych, którzy kiedyś pracowali na kopalni oraz o niebo dla górników, którzy zostali wezwani do wieczności.

W gromieckiej wspólnocie na mszy świętej o godz. 10:30 modlili się górnicy i ich rodziny. Z tej okazji wizerunek Św. Barbary usytuowany w bocznym ołtarzu pięknie ozdobiono. Tradycyjna lampka górnicza została zapalona.

W uroczystej liturgii Ksiądz Proboszcz modlił się za cały góniczy stan. Życzył pracujący Bożego Błogosławieństwa w tej niełatwej, a jakże potrzebnej wszystkim pracy, a emerytom dębowego zdrowia .

Szczęść Boże Górników, ich rodzinom, oraz wszystkim, którym bliska jest praca w kopalni.

R.L.