Umocnieni w Duchu Świętym

W piątek 10 września 2021 roku o godz. 17:00 w Kościele Parafialnym w Gromcu odbyła się uroczysta Msza Święta, na której młodzieży został udzielony Sakrament Bierzmowania.

Podniosłej liturgii przewodniczył, Słowo Boże wygłosił i Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzielił J.E Bp. Janusz Mastalski – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Na rozpoczęcie Liturgii Księdza Biskupa serdecznie przywitał Ksiądz Proboszcz Dziekan Zdzisław Bury, oraz Rodzice bierzmowanych, oraz sama Młodzież.

W homilii Ksiądz Biskup poruszył znaczenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, oraz problemy współczesnej młodzieży wskazując Pana Jezusa, jako drogę wiodącą ku szczęściu.

Po uroczystym kazaniu młodzież z klasy VII i VIII szkoły podstawowej, oraz z klasy I szkoły średniej przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej, który umocni ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Do tego ważnego sakramentu gromiecka młodzież przygotowywała się formacyjnie przez 3 lata.

Tę uroczystą Mszę Świętą swoją obecnością i modlitwą zaszczycili także Księża Proboszczowie z parafii Dekanatu Libiąskiego, w którym znajduje się nasza wspólnota.

Na koniec Mszy Świętej młodzież bierzmowana, ich rodzice i Ksiądz Proboszcz podziękowali Biskupowi za obecności na tej ważnej uroczystości. Miłej atmosfery dopełniło także zaproszenie do częstego odwiedzania gromieckiej wspólnoty, jakie nasz Ksiądz Proboszcz przekazał Księdzu Biskupowi – jak się okazało – koledze rocznikowemu z seminarium duchownego.

Do pięknej oprawy muzycznej bierzmowania przyczyniła się nasza parafialna schola „Laus Deo”, która zaśpiewała pieśni oazowe.

Bóg zapłać wszystkim za obecność i modlitwę, która pozwoliła nam pięknie zjednoczyć się w podniosłej dla parafii chwili.