Każdego roku świętowanie Triduum Paschalnego ma wyjątkowy charakter i wymiar. Wielki Czwartek to pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia o godzinie 17:00 Ksiądz Dziekan Zdzisław Bury – Proboszcz Parafii w Gromcu celebrował uroczystą Eucharystię, po której nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu z Tabernakulum do Ciemnicy.Uroczystości Mszy Wieczerzy Pańskiej towarzyszyło poświęcenie chleba – tradycja, która pięknie wyróżnia gromiecką parafię.
Wielki Czwartek jest także Świętem Kapłanów i z tej okazji Ksiądz Proboszcz odebrał życzenia od Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu rozpoczęła się także adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała aż do Wielkiej soboty, a uczestniczyli w niej Parafianie, a wśród nich Róże Różańcowe, Służba Liturgiczna Ołtarza.
W Wielki Piątek Adoracja została wzbogacona o Różaniec o godzinie 11:00, oraz Drogę Krzyżową połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia ku czci Męki Pańskie rozpoczęła się o godzinie 17:00. Liturgia słowa, następująca po niej adoracja Krzyża zakończyła się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do przygotowanego w kościele Grobu Pańskiego. Zgodnie z piękną gromiecką tradycją na zakończenie liturgii odśpiewano wszystkie części Gorzkich Żali.
Wielką Sobotę Kościół trwał na modlitwie przy Grobie Pańskim. Ze względu na obostrzenia pandemiczne święcenie pokarmów odbyło się w innej niż dotąd formie. Ksiądz Proboszcz święcił pokarmy o godzinie 10:00, 10:30 i 11:00 podchodząc do samochodów licznie przybyłych parafian ustawionych na ul. Traugutta od kościoła do ronda.
Liturgia Wigilii Paschalnej odbyła się o godzinie 17:00. W uroczystości poprzez bogatą Liturgię została ukazana całość historii zbawienia i wybrzmiało radosne „Alleluja”. Pomimo trudnego czasu pandemi obchody Triduum Paschalnego były uroczyste i pełne nabożnego skupienia.
Bóg zapłać wszystkim, którzy osobiście lub w wymiarze duchowym swoją modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu uświęcili te wyjątkowe dni.