Gromiec, ul. Traugutta, 32-590 Libiąż

obraz-matka-boska-rozancowa-gromiec

Spotkanie opłatkowe z Kołem Gospodyń „Gromcaneczki”

Tradycyjnie w dzień Trzech Króli KGW „Gromcaneczki” zorganizowało spotkanie opłatkowo – kolędowe. Wzorem lat poprzednich usłyszeliśmy przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu Koła „Gromcaneczki” i parafialnej scholi „Laus Deo”.

Przewodnicząca koła Pani Melania Mańka przywitała gości, wśród których byli: Burmistrz Libiąża Pan Jacek Latko, Sołtys Gromca Pan Jerzy Górski, Radny Sejmniku Województwa Małopolskiego Pan Rafał Kosowski, oraz Dyrektor KSW w Libiążu Pan Antoni Buchała.

Gościem specjalnym był perkusista zespołu „Skaldowie” Pan Jan Budziaszek. Wykonał wraz ze naszą scholą utwory „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” oraz „Nad Betlejem w ciemną noc”.

Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze, co podkreślił Pan Budziaszek, który powiedział, że Gromiec jest bliską jego sercu miejscowością i zawsze z radością tutaj przyjeżdża ujęty serdecznością i gościnnością mieszkańców.

Wspólne kolędowanie jest piękną tradycją, która integruje mieszkańców, a młodzież uczy poszanowania dla polskich obyczajów.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń, dzięki którym to co najpiękniejsze w naszych tradycjach trwa i daje wiele radości nam wszystkim.

R.L.