Spotkanie opłatkowe w Gromcu A.D. 2022

Tradycją w sołectwie Gromiec stało się wspólne kolędowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Gromcaneczki”.

Sprzyja temu szczególny czas, jakim jest trwająca do drugiego lutego radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotnie popołudnie, 22 stycznia br. zaproszonych gości, powitała Przewodnicząca Koła Pani Melania Mańka. Jak co roku Słowo Boże i błogosławieństwo wygłosił proboszcz parafii
pw. Matki Bożej Różańcowej w Gromcu, Czcigodny Ksiądz Zdzisław Bury.

Po modlitwie rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Słowa przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu Pań z KGW „Gromcaneczki” oraz Scholki „Laus Deo” przy akompaniamencie Pana Radosława Lelito przeniosły nas do Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat. Mogliśmy usłyszeć między innymi następujące utwory „Przybieżeli do Betlejem”, „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Dzień jeden w roku”, „Świeć gwiazdeczko”, „Jaka światłość nad Betlejem”, „Skrzypi wóz”, „Bóg się rodzi, moc truchleje”, „Gore gwiozda” i inne.

Na zaproszenie Pań z Koła przybył wyjątkowy gość, legenda polskiej muzyki rozrywkowej, Pan Jan Budziaszek perkusista grupy Skaldowie oraz pomysłodawca Koncertu jednego Serca, jednego Ducha.

Pan Jan podzieli się swoimi odkryciami Boga w licznych publikacjach. Najbardziej znany „Dzienniczek Perkusisty” to spisywany dzień po dniu dziennik, w którym muzyk przybliża Miłość Boga swoim czytelnikom. Ziarenko zostało zasiane… W trakcie spotkania muzyk chętnie wpisywał dedykacje do swoich książek, podpisywał także płyty „Skaldów”.

Jestem pełna podziwu dla gromieckiej społeczności, którą integrują nie tylko sprawy społeczne, ale i czynna wiara.

Życzenia noworoczne złożył Pan Senator RP Andrzej Pająk oraz przesłał Pan Poseł na Sejm RP Krzysztof Kozik.

Życzę Drogim Paniom, aby nie wygasł w ich sercach zapał do pracy w kultywowaniu pięknych polskich tradycji oraz wprowadzanie w życie Chrystusowej miłości.

Dziękuję za wspólne kolędowanie, które jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych świątecznych tradycji chrześcijańskich.

Anastazja Suchorab