Rozśpiewani i rozmodleni

W niedzielę 21 stycznia w gromieckim kościele gościli muzycy z „Wielkiej Orkiestry Młodego Muzyka Gminy Oświęcim”, oraz „Parafialnej Orkiestry Dętej z Leńcz”. Obie pod dyrygenturą Pana Przemysława Drabczyka.
Instrumentaliści uświetnili mszę świętą o godzinie 10:30, a bezpośrednio po nabożeństwie dali noworoczny koncert. Składał się on z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano tradycyjne, lubiane kolędy, które wspólnie z orkiestrą śpiewali parafianie.
W programie występów znalazły się również utwory rozrywkowe zarówno polskie, jak i zagraniczne m.in „Zacznij od Bacha”, „White Christmas”, czy wiązanka z kultowych polskich filmów. Na finał usłyszeliśmy utwór muzyki klasycznej „Marsz Radeckiego” Johanna Straussa.
Wszyscy obecni na tym noworocznym spotkaniu z przyjemnością wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek, oraz znanych szlagierów.
Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bury, który był inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia na zakończenie serdecznie podziękował wszystkim artystom za piękny i profesjonalny występ a wszystkim parafianom za modlitwę i obecność.

R.L