„Różańcowa Pani, nieba, ziemi” – Odpust Parafialny – Gromiec A.D. 2023

Każdego roku, w drugą niedzielę października w Parafii Gromiec odbywa się odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. dr, hab. Bogusław Mielec – wykładowca UJP2 w Krakowie, zaprzyjaźniony z naszą parafią. W koncelebrze uczestniczył Ks. Michał Kaleta SDB – Salezjanin z Oświęcimia. W uroczystej homilii sumista nawiązał do znaczenia Tajemnic Różańca Świętego w naszym codziennym życiu, oraz w życiu niedawno beatyfikowanej Rodziny Ulmów z Markowej. Podkreślił, że w każdej części różańca możemy odnaleźć również nasze sytuacje życiowe. Na zakończenie mszy świętej odbyła się krótka adoracja, na której odmówiono jeden dziesiątek różańca, a następnie wokół kościoła wyruszyła tradycyjna procesja eucharystyczna, podczas której śpiewano pieśni do Najświętszego Sakramentu zwieńczone uroczystym „Te Deum”. Suma Odpustowa została zakończona hymnem „Boże coś Polskę”, którym wierni prosili Pana Boga o pokój i bezpieczeństwo Ojczyzny, parafii i rodzin. W tym roku każdy wierny uczestniczący we mszy świętej odpustowej otrzymywał obrazek z portretem beatyfikacyjnym Rodziny Ulmów ofiarowany przez ks. Bogusława. W obchody uroczystości odpustowej i asystę procesyjną włączyły się: dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, służba liturgiczna ołtarza, wierni parafianie, goście, oraz księża z parafii Dekanatu Libiąskiego. O oprawę muzyczną wspólnie z organistą zadbała nasza parafialna schola „Laus Deo, która wykonała specjalnie przygotowane na tę okazję pieśni. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania i przeżycia święta naszej parafii, serdecznie dziękujemy. Szczęść Boże!

Tekst i zdjęcia – R.L