Rekolekcje Wielkopostne w Gromcu A.D. 2023

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Gromcu odbywały się przez trzy dni od niedzieli, 19 marca. Słowo Boże i naukę głosił ojciec Piotr Graduszewski z Zakonu Trynitarzy. W czasie rekolekcji odprawiono specjalne msze święte dla dorosłych, dzieci oraz chorych. Specjalnymi atrakcjami były kazania dialogowe oraz wspólny śpiew z towarzyszeniem gitary, które dla najmłodszych przygotował ojciec rekolekcjonista. W ten sposób ojciec Piotr pragnął zachęcić dzieci do większego zaangażowania w życie Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej, na przykład poprzez uczestnictwo w służbie liturgicznej przy ołtarzu oraz w parafialnej scholi.

Dla parafian obecnych na rekolekcjach był to czas dobrego przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w tych szczególnych dniach modlili się wspólnie w naszej świątyni.

R.L.