Pokój i dobro

Liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja Biskupa przypada w kościele katolicki na dzień 6 grudnia.

Postać Świętego uczy nas jak ważne są pokłady dobra w ludzkim sercu, tak jak Mikołaja – Biskupa Miry cechowała wrażliwość na ludzką biedę.

Należy też pamiętać, że gdy uczestniczył w pierwszym soborze powszechnym w Nicei w 325 roku pochylał się nad treścią wyznania wiary – pierwszym Credo Kościoła.

Współcześnie Święty Mikołaj odwiedza nas z podarkami, a w naszej świątyni w niedzielę poprzedzającą dzień patronalny obdarowywał wszystkich parafian poświęconymi opłatkami na stół wigilijny.

Święty Mikołaj odwiedził także ze słodkim podarkiem parafialną scholę „Laus Deo” i przypomniał, że warto być dobrym i bo nawet nie wiemy, kiedy otrzymamy nagrodę.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie Św. Mikołaja do naszej parafii.

Święty Mikołaju – módl się za nami.

R. L.