Pogodny wieczorek

Letni czas zbliża się ku końcowi i gromiecka młodzież skupiona wokół kościoła została zaproszona przez Księdza Proboszcza na pogodny wieczorek w ogrodzie przy plebanii.
Spotkanie zorganizowane w czwartek 26 sierpnia w Święto Matki Boskiej Częstochowskiej zgromadziło Służbę Liturgiczną Ołtarza, oraz scholistki z parafialnej Scholi „Laus Deo”.

Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godz. 16:30, do której oprawę muzyczną przygotowała Schola pod kierunkiem Pana Organisty. Po Eucharystii był czas na rozrywkę w postaci pikniku integracyjnego. Ponieważ pogoda nam dopisała, głównym punktem spotkania był grill, gdzie każdy mógł spróbować pysznej kiełbaski, kaszanki oraz lodowych deserów. Mistrzami kuchni okazali się nasi ministranci. Z kolei scholistki zapewniły nam piękny, radosny śpiew. Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bury wraz Panem Kościelnym Kazimierzem Wanatem snuli ciekawe opowieści o dawnym Gromcu i minionych czasach. Wszyscy słuchaliśmy z przyjemnością. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć miłych rozmów, żartów i zabaw integracyjnych. W czasie naszego pogodnego wieczorku odważni startowali też w sportowej rywalizacji, którą żartobliwie nazwaliśmy „bieg ku świątyni”.
Takie spotkania pokazują, że Kościół buduje wspólnotę i dobrze jest nam razem modlić się i wspólnie cieszyć swoim towarzystwem i pięknem otaczającego świata.
Serdecznie zapraszamy do nas wszystkie dzieci i młodzież, która chciałaby pełnić Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz śpiewać w parafialnej scholi.

Szczęść Boże!