Pierwsza Komunia Święta w Gromcu

8 maja w niedzielę Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza Parafia w Gromcu świętowała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Po raz pierwszy w pełni Eucharystii uczestniczyło dziewięcioro dzieci z klasy trzeciej: Julia Kozik, Aleksander Lubański, Zuzanna Piekarczyk, Bartosz Piwowarczyk, Julia Wiewóra, Gabriela Zajas, Zofia Zapiór, Igor Zalewski i Xawier Ziemski.

Sakramentu Eucharystii udzielił Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bury. W uroczystym kazaniu podkreślił rolę rodziców, który są pierwszymi katechetami i wprowadzają swoje dziecko w świat wiary. Zachęcał także dzieci, żeby chętnie podejmowały trud nauki, oraz stałego uczestnictwa w życiu kościoła.

Dzięki ofiarności rodziców nasza parafialna świątynia została pięknie udekorowana. Podczas liturgii dzieci pierwszokomunijne czynnie włączały się w liturgię podczas czytań mszalnych, śpiewania psalmu, modlitwy wiernych, oraz procesji z darami.

Na zakończenie pięknej uroczystości komunijnej dzieci podziękowały swoim Rodzicom, Księdzu Proboszczowi, Pani Katechetce i Nauczycielom. Uwieńczeniem uroczystości było poświęcenie chleba, które każde dziecko zabrało do domu.

Życzymy, aby dzień, w którym Pan Jezus po raz pierwszy w pełni zagościł w sercach dzieci zaowocował trwałą miłością do Pana Boga.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania i przeżycia tej wyjątkowej uroczystości.

R.L.

Pierwsza Komunia św.

fot. Artur Jurecki (Ajfoto)

Biały Tydzień