Parafianie z Gromca czuwali przy ikonie Świętej Rodziny

Trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny w archidiecezji krakowskiej. W naszym dekanacie libiąskim cudowny obraz nawiedził już parafie chełmeckie, a w dniach 22 -23 marca zawitał do Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu, gdzie modlili się również parafianie z Gromca.

Uroczystej mszy świętej, która rozpoczęła peregrynację ikony Świętej Rodziny w Libiążu przewodniczył (w zastępstwie J.E. Biskupa Janusza Mastalskiego) Dziekan dekanatu libiąskiego ks. kanonik Zdzisław Bury – proboszcz z Gromca. Eucharystię koncelebrowali również księża pracujący w parafiach naszego dekanatu.

Homilię wygłosił pochądzący z Libiąża ks. dr. Paweł Gałuszka – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie. W wartościowym przesłaniu podkreślił znaczenie rodziny, wskazał na niebezpieczeństwa czyhające na nią we współczesnym świecie, oraz zachęcał, by w każdym życiowym wyzwaniu wzorować się na Świętej Rodzinie z Nazaretu. W trakcie kazania wiernym przekazano także słowa błogosławieństwa od Ojca Świętego Franciszka.

Na zakończenie uroczystej liturgii ksiądz Aleksander Wójtowicz – proboszcz libiąskiej parafii podziękował wszystkim wiernym za obecność i modlitwę, oraz zaprosił na modlitewne czuwanie przy ikonie Świętej Rodziny. Tej wyjątkowej mszy świętej towarzyszyli: chór parafialny, schola młodzieżowa, oraz poczty sztandarowe.

W tym uroczystym dniu wszyscy obecni na modlitwie zawierzali Panu Bogu swoją wspólnotę parafialną, rodziny i prosili za wstawiennictwem Świętej Rodziny o łaskę zdrowia i błogosławieństwo w tym trudnym dla świata czasie.

Wszystkim parafianom z Gromca, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie składamy serdeczne Bóg zapłać.