Niedziela Palmowa

Tegoroczna Niedziela Palmowa w naszej gromieckiej parafii była uroczysta, jak zwykle obchodzona w tradycyjny sposób.

Na mszach świętych czytano opis Męki Pańskiej z Ewangelii wg. św. Mateusza. Odczytał ją ksiądz proboszcz Zdzisław Bury z towarzyszeniem szafarza pana Antoniego Buchały oraz Służby Liturgicznej Ołtarza (M. Bałys, J. Mika, F. Kobyłczyk, A. Ksziężarczyk i B. Palka).

Na sumę o godzinie 10:30 wierni przyszli z palmami, często własnorecznie wykonanymi, które zostały poświęcone. Po mszy świętej odbył się jak co roku konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę, w którym wzięli udział wszyscy chętni parafianie, w szczególności dzieci i młodzież. W jury zasiadali państwo Barbara i Adam Szyjka.

Wszystkie palmy były pięknie i starannie wykonane w sposób tradycyjny. Zachwycały piękne bibułowe kwiaty, gałązki cyprysowe, bazie wierzbowe oraz naturalna trzcina.

W kategorii najpiękniejszej palmy zwyciężyła rodzina państwa Zajasów, zaraz potem palma państwa Szyjków i państwa Zapiórów. Z kolei najwyższą palmę wykonali państwo Wiewióra, potem państwo Nędza i Wysoccy.

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę upominki, a każdy uczestnik słodkości ufundowane przez księdza proboszcza.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom za wspólnie przeżycie tego uroczystego dnia.

Szczęść Boże!

R.L.