Na pielgrzymkowym szlaku

We wtorek, 15 maja, parafianie z Gromca: dzieci z klasy III, które przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, ich rodzice, pani katechetka, oraz inni parafianie uczestniczyli wraz z księdzem proboszczem Zdzisławem uczestniczyli w pielgrzymce parafialnej do Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Modlitewna atmosfera towarzyszła piegrzymom już w drodze do Krakowa. W autokarze śpiewano pieśni maryjne, oraz odmówiono Litanię Loretańską.

Program pielgrzymki obejmował: zwiedzanie Sanktuarium Jana Pawła II, oraz mszę świętą w Dolnej Kaplicy ze specjalnym kazaniem dialogowany zaadresowanym dla najmłodszych.

W czasie pielgrzymki odwiedzono także, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, celę Siostry Faustyny, oraz Kaplicę Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego, oraz wieżę widokową.

Wspólne pielgrzymowanie było okazją do modlitwy dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej, a także do integracji parafialnej.

Bóg zapłać księdzu proboszczowi za zorganizowanie tego niezwyłego wyjazdu, a parafianom za obecność i wspólną modlitwę.

tekst i zdjęcia R.L