Młodzi spotykają się z Ojcem Świętym Franciszkiem

Światowe Dni Młodzieży – to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lub cztery lata zapoczątkowane z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w 1986 roku.

W tym roku młodzież z całego świata spotkała się z Ojcem Świętym Franciszkiem w Lizbonie. Naszą wspólnotę reprezentowali: Karolina Węgrzyn, Bartosz Palka i Krystian Zmarzły.

W niedzielę 10 września podczas mszy świętych młodzi w ramach homilii podzielili się wrażeniami z pobytu w stolicy Portugalii. Opowiedzieli o tym jak w praktyce wyglądały Światowe Dni Młodzieży: Parafianie z Gromca mogli dowiedzieć się
co warto zobaczyć w Portugalii, jak przyjęli ich Portugalczycy, co ciekawego jest
w miejscowych tradycjach i zwyczajach, oraz jak smakuje portugalska kuchnia.

Jednak głównym celem spotkania uczestników ŚDM z parafianami było danie świadectwa wiary i modlitwy w jakie obfitowało spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem. W bardzo przekonujący sposób nasi prelegenci opowiadali o radości

i entuzjaźmie Młodych ludzi z całego świata, których łączy wiara w Jezusa Chrystusa i miłość do Kościoła. Spotkanie było także wspaniałą zachęta dla naszej młodzieży, by podjęła radosny trud przygotowania się do następnych Światowych Dni Młodzieży, które tym razem odbędą się za 4 lata w Seulu w Korei Południowej.