Międzyparafialna Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa jest znanym w Kościele katolickim nabożeństwem wielkopostnym. Łączy ona symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na Golgotę, jego śmierci i złożenia do grobu z cyklem modlitw i rozmyślań towarzyszących każdej stacji. W czasie Drogi Krzyżowej wierni wzbudzają w sobie żal i współodczuwanie ostatnich i najboleśniejszych cierpień Jezusa Chrystusa oraz duchowo towarzyszą Panu Jezusowi w symbolicznym odtworzeniu drogi na śmierć i złożenia Go do grobu.

W tradycji parafii Gromiec, Bobrek i Gorzów, w Niedzielę Palmową odbywa się Droga Krzyżowa ulicami miejscowości. W tym roku rozpoczęliśmy nabożeństwo w kościele parafialnym w Bobrku. Wiernych przywitał ksiądz dziekan Zdzisław Bury. Parafianie z Gromca, z towarzyszeniem scholi Laus Deo, prowadzili rozważania i śpiew przy pięciu stacjach Drogi Krzyżowej. Wędrując ulicami Bobrka i Gorzowa, rozważając, modląc się i śpiewając, dotarliśmy do kościoła parafialnego w Gorzowie, gdzie odśpiewaliśmy wspólnie Apel Jasnogórski. Wierni z Gromca, Bobrka i Gorzowa modlili się razem i zjednoczeni w intencji św. Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Stanisław Rapacz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, po czym rozbrzmiała ulubiona pieśń naszego Ojca Świętego – „Barka”.

Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli trud rozważania i modlitwy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.