Króluj nam Chryste…

W sobotę 25 listopada, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w gromieckim kościele miała miejsce uroczysta Msza święta, podczas której 26 młodzieńców ze wszystkich parafii dekanatu Libiąskiego otrzymało błogosławieństwo do pełnienia posługi Lektora Słowa Bożego. Wydarzenie poprzedził szereg kursów i przygotowań lektorskich, które odbywały się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku pod kierunkiem ks. Adama Janowiaka. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Zdzisław Bury – proboszcz naszej parafii. Koncelebrowali ją wszyscy kapłani pracujący w naszym Dekanacie, a homilię wygłosił ks. Adam Janowiak – Dekanalny Duszpasterz Młodzieży. Podkreślił w niej rolę lektora w życiu wspólnoty i podczas liturgii. Wspomniał też jak młodzież się do tego przygotowywała. W czasie mszy nastąpił uroczysty obrzęd włączenia nowych lektorów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza poprzez złożenie przyrzeczeń i wręczenie Pisma Świętego. Pobłogosławione zostały też Krzyże Święte, które nowi głosiciele Słowa Bożego przyjęli na znak podjęcia posługi. Nie zabrakło również podziękowań wobec kapłanów za gorliwe przygotowanie do tego podniosłego wydarzenia, oraz pamiątkowej fotografii. Bóg zapłać wszystkim za obecność i modlitwę w tak ważnym święcie Liturgicznej Służby Ołtarza.