Koncert zespołu „Łaska”

W niedzielę 15 stycznia w gromieckim kościele występował młodzieżowy zespół muzyczny „Łaska” z Dzieła Salezjańskiego w Oświęcimiu.

Grupę tworzą młodzi muzycy i soliści pod kierunkiem ks. Pawła Bróża SDS.

Młodzi wykonawcy towarzyszyli tworząc nam oprawę przez całą niedzielę do wszystkich mszy świętych. W trakcie występu mogliśmy usłyszeć polskie kolędy i pastorałki z towarzyszeniem gitary, skrzypiec, wiolonczeli i kachonu.

Dodatkową niespodzianką był mini koncert, który się odbył po mszy świętej o 10:30.

Muzyczny koncert i wspólne kolędowanie spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem parafian. Dał temu wyraz ks. proboszcz Zdzisław Bury, który serdecznie podziękował młodzieży i ich opiekunowi za uświetnienie niedzielnych eucharystii w naszej wspólnocie.

Z kolei artyści wyrazili wdzięczność za tak liczną obecność i życzliwy odbiór. Pozyskane środki młodzież zgromadzona przy Salezjańskim Dziele przeznaczy na udział w Światowych Dniach Młodzieży Lizbona 2023.

Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

R.L.