Koncert Świąteczny w Gromcu

Do kanonu tradycji parafii w Gromcu weszły koncerty świąteczcno-noworoczne w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków pod batutą Przemysława Drabczyka. W tym roku zespół również zagościł w murach świątyni Matki Bożej Różańcowej aby swoją muzyką wielbić i chwalić Boga. Koncert składał się z dwóch części. W trakcie pierwszej usłyszeliśmy w ich wykonaniu kolędy. W tym roku po raz pierwszy wraz z orkiestrą wystąpili wokaliści: Zuzia i Miłosz, którzy swoimi anielskimi głosami oznajmili nam jeszcze raz tę wspaniałą nowinę – narodziny Jezusa. Druga część koncertu miała charakter rozrywkowo-karnawałowy. Publiczność mogła usłyszeć w ich wykonaniu takie utwory jak Zacznij od Bacha, Zostałaś barwnym wspomnieniem, czy walc Johanna Straussa.

W imieniu całej orkiestry serdecznie dziękujemy proboszczowi ks. Zdzisławowi Buremu za możliwość wystąpienia w kościele oraz wszystkim zebranym za wspaniałą zabawę i gromkie brawa. Już teraz zapraszamy za rok.

Martyna Palka
zdjęcia Barbara Kurek