Koncert Świąteczny Stowarzyszenia „Meloarte” w Gromcu

6 stycznia w Święto Objawienia Panskiego po mszy świętej o 10:30 w gromieckim kościele odbył się koncert młodzieżowego zespołu „Meloarte”.

Przed ołtarzem, który stał się sceną dla występujących pojawiło się, aż 50 artystów, w tym Kameralna Orkiestra Smyczkowa, Chór Mieszany, Soliści. Repertuar zadowolił gusta niejednego melomana.
W programie usłyszeliśmy dwie odsłony „Zimy” wybitnych kompozytorów Antoniego Vivaldiego oraz Astora Piazzolli, kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej.

Młodzi artyści wyczarowali niepowtarzalną atmosferę, która podkreśliła uroczysty charakter Święta Trzech Króli. Wszystkim obecnym w kościele parafianom koncert bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, oraz prośba o bis.

Po koncercie goście zostali zaproszeni na ciepły posiłek na plebanię.

Artyści wyrazili uznanie za tak miłe przyjęcie i docenienie ich występu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym muzycznym i religijnym wydarzeniu.

R.L.