I KOMUNIA 2024

mój dziecięcy wiek”

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Parafii Gromiec

Tradycyjnie w drugą niedzielę maja w gromieckiej wspólnocie obchodzi się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku ośmioro dzieci z klasy III szkoły podstawowej przyjęło Pana Jezusa do swojego serca. Najmłodszym parafianom sakrament udzielił ksiądz proboszcz Zdzisław Bury. W swoim kazaniu podkreślił, jak istotna jest rola rodziców w wychowaniu dzieci poprzez przekazywanie wartości religijnych. Dzieci komunijne aktywnie włączyły się w liturgię poprzez czytanie tekstów mszalnych, śpiew psalmu responsoryjnego, modlitwę wiernych i asystowanie podczas procesji z darami. Rodzice uroczyście udekorowali świątynię na tę okazję. Po zakończonej mszy dzieci podziękowały rodzicom, księdzu Proboszczowi, pani Katechetce i nauczycielom za ich trud w przygotowaniach do tego ważnego dnia. Rodzice również wyrazili swoją wdzięczność. Życzymy, aby to doświadczenie zjednoczenia z Panem Bogiem na zawsze rozpaliło w sercach wszystkich miłość do Najświętszego Sakramentu. Serdeczne „Bóg zapłać” dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego pięknego wydarzenia.

R.L.