Duchu Święty przyjdź prosimy – Bierzmowanie A.D. 2024

10 marca, w piątkowe popołudnie, w gromieckiej świątyni, odbyła się uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży. Ksiądz biskup Janusz Mastalski został uroczyście przywitany przez księdza Proboszcza oraz rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu.
W czasie uroczystej homilii ksiądz Biskup zachęcał młodych parafian do świadectwa wiary i modlitwy, z serca przemawiał do bierzmowanych.
Po homilii odbyła się ceremonia bierzmowania, podczas której młodzież przyjęła sakrament krzyżma świętego, aby być mężnymi wyznawcami wiary i trwać przy Chrystusie.
Na zakończenie celebracji ksiądz Biskup poświęcił krzyże, które bierzmowani będą nosić na pamiątkę sakramentu. Młodzież podziękowała księdzu biskupowi Januszowi za udzielenie bierzmowania i wszyscy zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu.
Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w tej podniosłej uroczystości i otaczali modlitwą bierzmowaną młodzież z Gromca.

Tekst i foto R.L.