DROGA KRZYŻOWA 2024

Idziesz przez wieki, krwią znaczysz drogę” – Międzyparafialna Droga Krzyżowa A.D. 2024

W Niedzielę Palmową odbyła się tradycyjna Międzyparafialna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się w kościele parafialnym w Gromcu. Uczestnicy, modląc się i śpiewając, przeszli z kościoła parafialnego w Gromcu przez Bobrek do Gorzowa. Idąc ulicami parafii w Gromcu, rozważano pięć pierwszych stacji, zaś pozostałe stacje w Bobrku i Gorzowie. Drogę krzyżową prowadzili: ksiądz proboszcz Zdzisław Bury z Gromca, ksiądz Piotr Kuglin – wikariusz z Bobrka, oraz ksiądz proboszcz Stanisław Rapacz z Gorzowa. W modlitwie w drodze wzięli też udział licznie zebrani parafianie z naszych miejscowości. Na zakończenie nabożeństwa ksiądz proboszcz Stanisław z Gorzowa podziękował wszystkim parafianom za uczestnictwo i wspólną modlitwę a zwłaszcza osobom czytającym rozważania, księżom za organizację, a strażakom OSP z wszystkich miejscowości za zabezpieczenie trasy i ruchu na drodze przemarszu. Międzyparafialna Droga Krzyżowa od 2015 roku stała się tradycją, która integruje mieszkańców Bobrku, Gorzowa i Gromca we wspólnej modlitwie i przygotowaniu do święta Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim za pobożne uczestnictwo i modlitwę.

R. Lelito