Boże Narodzenie w Gromcu

„Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – takimi słowami psałterzysty modlili się parafianie w Gromcu podczas Mszy Świętej Pasterskiej rozpoczynającej obchody misterium Narodzenia Pańskiego. Przygotowując się do tego podniosłego wydarzenia w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie odmawiali codziennie przed mszą świętą Nowennę do Dzięciątka Jezus.

Oprócz przygotowania duchowego zadbano o piękny wystrój naszej świątyni. Dzięki staraniu Pana Kościelnego, służby liturgicznej, oraz pomocy parafian w kościele pojawiły się pięknie oświetlone choinki, a przed ołtarzem stanęła okazała szopka. Świąteczną atmosferę podkreśliły także kolędy i pastorałki, które przygotowała Schola Laus Deo.

Ksiądz Proboszcz Zdzisław Bury podczas bożonarodzeniowych mszy świętych składał parafianom życzenia: obfitości darów, jakie przynosi ze sobą nowonarodzony Jezus – obiecany Mesjasz, a więc wolności od grzechu, pokoju i nadziei na nadchodzący nowy, 2022 rok.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy swoją pracą, obecnością i modlitwą przycznili się do pięknego przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego.