SCHOLA Vox Coelestis

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca mają. Źli ludzie wierz mi, Ci nigdy nie śpiewają.” – Św. Augustyn.

W naszej parafii MB Różańcowej na początku roku szkolnego powstała inicjatywa by zorganizować muzyczną grupę młodzieży. Po kilku ogłoszeniach księdza proboszcza napłynęły do mnie osoby w różnym wieku, chętne do wspólnego śpiewania. Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbyło się 19 września, gdzie poinformowałem co chciałbym zdziałać w najbliższym czasie. Pierwszym naszym wyzwaniem było wzbogacenie mszy odpustowej, która odbyła się 11 października. Wszyscy z wielkim zapałem podjęli się tego wyzwania.
Próby odbywały się w soboty i w niedzielę po mszach świętych.
Trud zaowocował w piękną oprawę liturgii oraz w nowe doświadczenie, dla mnie jak i dla moich podopiecznych. Aktualnie powoli przygotowujemy się do koncertu kolęd, na który już dzisiaj serdecznie zapraszam.

Nazwa scholi jest nieprzypadkowa – VOX COELESTIS w tłumaczeniu oznacza „głos niebios” , „śpiewy anielskie”, którym mam nadzieje dorównamy. Nasz skład to około 16 osób (dzieci, młodzież i osoby dorosłe). Repertuar jaki śpiewamy to utwory napisane w 4-głosie (Sopran, Alt, Tenor, Bas) oraz piosenki oazowe, śpiewane razem z gitarą – zależnie od sytuacji wykonujemy pasującą do liturgii muzykę.

Chciałbym by schola była grupą dobrych przyjaciół, gdzie razem oprócz śpiewania znajdzie się również czas na wspólne rozmowy, wycieczki, wyjazdy…

Zapraszam więc WSZYSTKICH – dzieci, młodzież osoby dorosłe (również panów) na próby w soboty o godzinie 17.30 lub indywidualnie do mnie w celu uzyskania informacji. Pamiętajmy, że śpiewać każdy może… a kto śpiewa ten dwa razy się modli.