Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – 26.12.2021r.

Kalendarz Liturgiczny

• Poniedziałek – święto św. Jana apostoła i Ewangelisty
  • Wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • Piątek – wspomnienie św. Sylwestra – papieża. Msza św. na zakończenie roku o godz. 16.30. Po Mszy św. wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i adoracja.
  • Sobota – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w niedzielę.

W niedzielę 02.01.2021r. o godz. 10.30 odprawimy Msze św. kolędową o bł. Boże dla mieszkańców Szyjek mieszkańców ul. Czecha, Czarneckiego, Baśniowa, Broniewskiego, Kawalerii, Kossaka, Traugutta i Chopina.

Do zabrania z kościoła w kopercie jest obrazek z Najświętszym Sercem Pana Jezusa, oraz modlitwa o bł. Boże dla domu , poświęcona kreda i woda. Cała rodzina gromadzi się na modlitwie, której przewodniczy głowa rodziny. Po uczynieniu znaku krzyża powierzamy całą rodzinę Najświętszemu Sercu P.J. [modlitwa znajduje się z tyłu na obrazku], następnie głowa rodziny odmawia modlitwę o bł. Boże dla całej rodziny . Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom, to proszę o zgłoszenie tego faktu księdzu.

Bóg zapłać osobom, które pięknie przygotowały kościół na święta Bożego Narodzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć obfitości darów, jakie przynosi ze sobą nowonarodzony Jezus – obiecany Mesjasz, a więc wolności od grzechu, pokoju i nadziei na nadchodzący nowy, 2022 rok.