Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020.r.

Kalendarz Liturgiczny

• Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej
  • Piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy
  • Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera

W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W uroczystość Bożego Ciała oddajemy cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Uroczysta procesja odbędzie się w naszej wspólnocie po Mszy św. o godz. 10.30.

Pierwszy ołtarz przy kościele proszę o przygotowanie mieszkańców Szyjek.

Drugi ołtarz na ulicy Moniuszki proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Koloni i z ul. Prostej i Nadwiślańskiej.

Trzeci ołtarz przy kaplicy proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Długiej, Śnieżki i Moniuszki.

Czwarty ołtarz przy kapliczce na pastwisku, proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Traugutta i z ul. Wołodyjowskiego.

Prośba do strażaków, aby na czas procesji zabezpieczyli trasę przejścia.

W ciągu ośmiu dni po Uroczystości Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane po południu o godz. 16.30.

W następną niedzielę składka budowlana.

Bóg zapłać osobom, które w ubiegłym tyg. sprzątały kościół. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Długa od nr. 16-30.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego.”