Gromiec, ul. Traugutta, 32-590 Libiąż

obraz-matka-boska-rozancowa-gromiec

NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021r.

Kalendarz Liturgiczny

Rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Niech to będzie dla nas czas wyciszenia i refleksji nad dziełem naszego Odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Mamy niestety trzecią falę pandemii koronowirusa. Niech wszyscy członkowie rodziny w swoich domach, wspólnie się gromadzą i modlą uczestnicząc w transmisjach radiowych i telewizyjnych w czasie Wielkiego Tygodnia. Niech nasze domy, w tym trudnym czasie będą teraz domowymi kościołami. Spotkanie ministrantów w środę o godz. 17.00.

Wielki Czwartek – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. W tym dniu Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Poświęcenie chleba w czasie Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 20.00.

Wielki Piątek- obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 17.00, obowiązuje nas w tym dniu post ścisły. Adoracja Pana Jezusa od 9.00-20.00. Różaniec o godz. 11.00. Droga krzyżowa z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30 i 11.00. Przyjeżdżamy samochodem na parking ,stajemy obok samochodu z koszyczkiem, ksiądz błogosławi pokarmy. Jeżeli ktoś się obawia covida święcenia pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. Dokonuje je ojciec rodziny, formuła jest na naszej parafialnej stronie internetowej, woda święcona buteleczkach jest do zabrania z kościoła. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczynamy o godz. 17.00.

Bóg zapłać osobom, którzy w ubiegłym tyg. sprzątali kościół.