NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020r.

Kalendarz Liturgiczny

Rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Niech to będzie dla nas czas wyciszenia i refleksji nad dziełem naszego Odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Niech wszyscy członkowie rodziny w swoich domach, wspólnie się gromadzą i modlą uczestnicząc w transmisjach radiowych i telewizyjnych w czasie Wielkiego Tygodnia. Niech nasze domy, w tym trudnym czasie będą teraz domowymi kościołami. Niestety, na Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób.

Wielki Czwartek – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00. W tym dniu Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 19.00.

Wielki Piątek – obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 17.00, obowiązuje nas w tym dniu post ścisły. Adoracja Pana Jezusa od 9.00-19.00. Droga krzyżowa z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Wielka Sobota adoracja Pana Jezusa w grobie od godz.9.00. Nie będzie święcenia pokarmów wielkanocnych w kościele. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. Dokonuje je ojciec rodziny, formuła jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczynamy o godz. 17.00.

Bóg zapłać osobom, którzy w ubiegłym tyg. sprzątali kościół.