IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.

Kalendarz Liturgiczny

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczynamy od Pasterki sprawowanej w czwartek o godz. 22.00. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W sobotę święto św. Szczepana- pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę o godz.8.00, 10.30 i 15.30. W niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa.

Msze św. w poniedziałek i we wtorek będą odprawiane o godz. 16.30.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 – 18.00, w środę od godz. 15.30 – 16.30.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na budowę kościoła.

Bóg zapłać osobom, które w ubiegłym tyg. sprzątały kościół.

Na Pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, z Bożego Narodzenia na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego.”