IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022r.

Kalendarz Liturgiczny

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczynamy od Pasterki sprawowanej w sobotę o godz. 22.00. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W poniedziałek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z racji świąt Bożego Narodzenia. Chętnych proszę zgłosić do p. Kościelnego.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; w środę od godz. 15.00 – 18.00. Przerwa w spowiedzi od godz. 16.30 – 17.00

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na budowę kościoła.

Bóg zapłać osobom, które w ubiegłym tyg. sprzątały kościół.

Na Pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, z niedzieli Narodzenia Pańskiego na „świętopietrze”, z Uroczystości św. Szczepana na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego.”